Roche Global IT Solution Centre

Dążymy do zwiększenia innowacyjności polskiej gospodarki, a także wspieramy transfer wiedzy pomiędzy nauką, nowoczesnymi technologiami i medycyną. Odpowiedzią na te cele było powstanie Roche Global IT Solution Centre. Kreujemy i wdrażamy w nim nowatorskie technologie informatyczne, które wspierają działalność naukowców i pracowników Roche na całym świecie. Naszym priorytetem jest dążenie do poprawy jakości życia pacjentów poprzez dostarczanie najnowocześniejszych rozwiązań IT.

To w RGITSC powstają programy pozwalające na produkcję leków w bezpiecznych warunkach oraz systemy optymalizujące wewnętrzne procesy firmy. Nasze portfolio obejmuje m.in.:

  • Systemy zarządzania relacjami z klientami (CRM) - tworzymy i ulepszamy system CRM dla przedstawicieli Roche, aby pomóc im w zarządzaniu kontaktem z pracownikami służby zdrowia. Jest to niestandardowe rozwiązanie oparte na platformie sprzedażowej z dodatkowym dostępem z urządzeń mobilnych.
  • MI atlas - to system, który umożliwia koordynatorom medycznym na całym świecie (około 95 podmiotów stowarzyszonych) uzyskanie szybkiej informacji na temat leków Roche. Globalny system umożliwia wysokiej jakości raportowanie i analizę danych.
  • NAVIFY Tumor Board - to nowe rozwiązanie technologiczne Roche Diagnostics, które zasadniczo zmienia sposób, w jaki zespoły opieki onkologicznej przygotowują, przeprowadzają i dokumentują decyzje terapeutyczne dotyczące leczenia klinicznego pacjentów z chorobą nowotworową.
  • IoT@Roche #2 - Alexa Notifications to rozwiązanie z obszaru IoT (Internet of Things), które przy wykorzystaniu inteligentnego asystenta głosowego może wesprzeć pacjentów z chorobą Alzheimera.
  • TriVA - to wirtualny asystent głosowy Alexa Echo Dot z obsługą głosu dla pacjentów ze zdiagnozowanym reumatoidalnym zapaleniem stawów, który pomaga im w codziennym życiu.

Roche Global IT Solution Centre zaczynało swoją działalność w Polsce jako kilkunastoosobowy startup. Obecnie zatrudnia ponad 450 osób i współpracuje z blisko trzema tysiącami programistów z naszego kraju. To stąd zarządzamy dwoma zagranicznymi filiami firmy Roche. Są one zlokalizowane w Kanadzie i Malezji.